• Secretul succesului
  • Set și meci la zero
  • CSS Târgoviște – Olimpia Cluj-Napoca 0-8

CSS Târgoviște – Olimpia Cluj-Napoca 0-8

În acest sfârșit de săptămână, Olimpia Cluj-Napoca a întâlnit în deplasare, într-o partidă contând pentru etapa cu numărul 14 din primul eșalon valoric, echipa dâmbovițeană CSS Târgoviște.

18010503_1620464754647705_371509009131572608_n
Știind că CSS Târgoviște este o echipă redutabilă, formată însă din jucătoare tinere care sunt în mod constant în vederile loturilor reprezentative ale României, olimpicele antrenate de Marius Suller au abordat cu multă prudentă acest meci, rezultatul de 2-0 la pauză fiind obținut pe fondul unei dominări constante și a unui intens efort colectiv de a avea posesia.
După pauză, așa cum ne-am obișnuit în ultimul timp, implicarea ofensivă a fost cu totul alta, iar rezultatul final de 8-0 ne scutește de prea multe comentarii.
S-a remarcat în acest meci saltul valoric al jucătoarei Mihaela Ciolacu, care a marcat nu mai puțin de patru goluri și care a controlat prin atitudine și implicare mijlocul terenului.

Caseta tehnică a partidei:
Marcatoare: Ciolacu Mihaela (2, 15, 68, 80), Bortan Ioana (61), Bâtea Mara (70), Havriștiuc Lidia (84) și Giurgiu Adina (87).
Formația aliniată: Boandă Lavinia(80 Dârle Georgiana) – Indrei Dariana, Meluță Teodora, Havriștiuc Lidia, Giurgiu Adina – Bortan Ioana (69 Tărășilă Beatrice), Vătafu Ștefania (69 Nagy Melinda), Voicu Andreea, Carp Cristina (46 Popa Loredana), Alexandra Lunca (46 Bâtea Mara)
Antrenori: Marius Suller – principal, Székely Iulian – secund

Următoarea partidă a echipei Olimpia va avea loc miercuri, 26 aprilie, de la ora 15:00, pe terenul sintetic de la Baza Ardealul. Se întâlnesc în prima semifinală a Cupei României echipele: Olimpia Cluj-Napoca și Heniu Prundu Bârgăului.
În deschiderea acestei partide, de la 14:30, vor juca junioarele de la Olimpia împotriva formației ACSF Juniorul Cluj-Napoca (băieți).

Alte rezultate din Superligă:
Vasas Femina – Real Craiova 4-0
Independenta Baia Mare – Navobi Iași 2-8

Duminică, 23 aprilie, de la ora 11:00, se întâlnesc :
ASA Târgu Mureș – CFR Timișoara
Fair Play București – Heniu Prundu Bârgăului
(Aceasta partida de la București va fi transmisa începând cu ora 11 live pe pagina de Facebook a clubului Olimpia).

Data: 23/04/2017