• Olimpia, repere pentru viitor!
  • Victorii la scor pentru echipele Olimpiei Cluj
  • Olimpia Cluj a ratat calificarea în optimile UEFA Women’s Champions League

Olimpia Cluj merge mai departe în Cupa României

Ultima partidă oficială a Olimpiei Cluj din 2017 s-a jucat de Moș Nicolae pe Baza Unirea din Mănăștur, după ce duminică terenul din Sâncraiu a fost impracticabil pentru meciul Olimpic Star Cluj – Olimpia Cluj, contând pentru faza a doua a Cupei României. Olimpicele nu au întâmpinat probleme și s-au calificat în optimile competiției după ce au câștigat cu scorul de 10-0.

olimpia cupa romaniei

Olimpia Cluj: 12. Salamon Szidonia (31. Câmpean Sara 46′), 9. Daniela Mateș (18. Adelina Rusu 62′), 5. Teodora Meluță (cpt), 15. Melinda Nagy (3. Adela Iosif 62′), 4. Daiana Mureșan, 10. Roxana Mirea, 14. Raluca Borodi (23. Edvina Ciontoș 62′), 8. Ioana Bălăceanu, 7. Oana Negrea, 2. Bianca Borcean, 25. Flaviana Negrea (31. Florentina Iancu 46′). Antrenor: Alina Moraru

Olimpia a dominat meciul cap-coadă, deschizând scorul încă din minutul 9. Golurile au fost marcate de Flaviana Negrea (9, 43), Ioana Bălăceanu (29, 90), Raluca Borodi (37), Bianca Borcean (38), Roxana Mirea (50, 58), Oana Negrea (71) și Florentina Iancu (84).

Echipa a fost susținută de cele mai mici olimpice, acestea primind cadouri de Moș Nicolae la pauza meciului.

olimpia-cluj-junioare

„A fost un meci bun făcut de fetele noastre și mă bucur că ne-au oferit un cadou frumos de Moș Nicolae. Mai ales că alături de echipă au fost toți cei angrenați în cadrul clubului, atât cei din staff, cât și cei din conducere, precum și junioarele și o parte din senioare” a spus la finalul partidei antrenoarea Alina Moraru.