• Cassidy Benintente întărește linia defensivă a ”U” Olimpiei Cluj
  • Al treilea transfer pentru Champions League: Selena Babb din Olanda
  • Phoenetia Browne întărește atacul ”U” Olimpiei Cluj

Victorie la scor în fața lui Vasas Femina

Olimpia Cluj a primit vizita celor de la Vasas Femina Odorheiu Secuiesc în etapa 13 a Ligii I, meci încheiat cu victoria olimpicelor, scor 6-0.

olimpia prim 11

Mara Bâtea a deschis scorul în minutul 4 al meciului cu Vasas, tot ea majorând avantajul înainte de pauză. În minutul 60, Priscilla Hagan a făcut 3-0, iar în ultimul sfert de oră olimpicele au marcat de trei ori: Mihaela Ciolacu în minutul 77, Priscilla a făcut dubla la doar trei minute după, iar Mara a închis tabela în minutul 86.

Echipa trimisă în teren de antrenorul Mirel Albon:  Ekaterina Ulasevich (Szidonia Salamon 80’) – Melinda Nagy, Teodora Meluță, Raluca Borodi, Oana Negrea (Daniela Mateș 63’), Ioana Bortan, Mihaela Ciolacu, Roxana Mirea, Mara Bâtea, Priscilla Hagan, Cristina Carp (Ioana Bălăceanu 70’).

Rezerve neutilizate: Lavinia Boandă și Andreea Voicu.

Olimpia Cluj urmează să întâlnească în deplasare pe Vasas Femina miercuri, în sferturile de finală ale Cupei României.

GIG_4919

În Liga 2, Olimpia 2 s-a deplasat la Baia Mare pentru meciul cu liderul seriei, Independența. Olimpicele mici au pierdut partida cu 4-0, golurile fiind marcate de Predoi (min 6 și 11), Daneliuc (54) și Dragoș (64).

Echipa trimisă în teren de Marius Feșnic: Sara Câmpean (83’ Lorena Iuhoș), Daria Răileanu, Adela Iosif, Edvina Ciontoș, Noemi Vincze (66’ Maria Bardeș), Adelina Rusu, Alexandra Smeu (46’ Diana Gomoi), Kincső Székely (61’ Gabriela Țîțu), Florentina Iancu, Adina Borodi, Negrea Flaviana (59’ Diandra Jean).